SATurAMP

MONSTER COMPRESSOR to trzy niezależne urządzenia autorskiej konstrukcji w jednej obudowie:

 • kompresor/limiter
 • nasycenie lampowe
 • mikser sygnału czystego i przetworzonego.

Połączenie tych układów zaowocowało stworzeniem kreatywnego narzędzia o szerokim spektrum zastosowań m.in:

 • kompresja i ocieplenie śladów
 • obróbka podgrup
 • mastering

Monster Compressor należy do grupy urządzeń z "charakterem". Stworzony został z myślą o uzupełnieniu "bezdusznej" i "super czystej" techniki cyfrowej. Układ kompresora w bardzo muzykalny sposób wyrównuje sygnał przed nasyceniem lampowym. Unikalne połączenie kompresji i nasycenia lampowego umożliwia wyraźne przybliżenie dźwięku, wyeksponowanie detali oraz dodanie energii do obrabianego dźwięku. Sprawia, że dźwięk staje się bardziej namacalny i jednocześnie przyjazny dla ucha.

Monster Compressor zbudowany jest z wykorzystaniem najlepszych zdobyczy technologi analogowej. W najwyższej jakości minimalistycznej ścieżce sygnałowej użyte są zarówno układy scalone, układy dyskretne oraz lampy elektronowe. Układy symetryzacji i de-symetryzacji zapewniają neutralność w brzmieniu, zbudowane na układach scalonych dedykowanych do przetwarzania dźwięku. Wyjście Monster Compressor'a zabezpieczone jest kondensatorami także stworzonymi z myślą o dźwięku.

Elementem odpowiedzialnym za redukcję sygnału jest Tranzystor FET zoptymalizowany pod kątem dodawania harmonicznych niskiego rzędu. W swej nieliniowej charakterystyce zbliżony jest brzmieniem do lamp elektronowych, dzięki temu nawet przy głębokiej kompresji dźwięk jest bliski i nasycony detalami.

Wzmocnienie sygnału za tranzystorem FET odbywa się na najwyższej jakości wzmacniaczu operacyjnym wykonanym z elementów dyskretnych. Tor sygnałowy kompresora pozbawiony jest kondensatorów.

W układzie nasycenia pracują wojskowe lampy elektronowe o wydłużonej żywotności (NOS). Unikalną cechą Monster Compressor'a jest funkcja podbicia parzystych harmonicznych dodawanych przez lampy (2nd BOOST) przydatna zwłaszcza przy bardziej radykalnej obróbce śladów i podgrup.

Funkcja MIX zrealizowana jest na układach scalonych dedykowanych do przetwarzania dźwięku. Dzięki czemu jest neutralna w brzmieniu, poszerza natomiast wachlarz zastosowań Monster Compressor'a.

Wszystkie parametry poza nasyceniem lampowym regulowane są za pomocą przełączników. Gwarantuje to równomierne przetwarzanie obydwu kanałów, co jest kluczowe przy obróbce śladów stereo a także jest bardzo pomocne przy szybkim przywracaniu ustawień.

ZALETY:

 • Autorska konstrukcja gwarantuje oryginalne brzmienie
 • Minimalistyczna ścieżka sygnałowa oparta na selekcjonowanych elementach zapewnia maksymalną jakość brzmienia
 • Tranzystor FET odpowiedzialny za redukcję sygnału zapewnia dużą szybkość kompresji oraz wprowadza harmoniczne parzyste do sygnału co korzystnie wpływa na obecność i czytelność śladów w miksie
 • Sygnał za kompresorem wzmacniany jest przez wzmacniacz operacyjny na elementach dyskretnych
 • Nasycenie zbudowane na wojskowych lampach elektronowych o wydłużonej żywotności zapewniających bezawaryjną pracę i doskonałe brzmienie
 • Funkcja podbicia parzystych harmonicznych w układzie nasycenia lampowego
 • Funkcja "MIX" umożliwiająca miksowanie sygnału czystego i przetworzonego
 • Możliwość szybkiego przywracania ustawień dzięki regulacji na przełącznikach

Proszę obejrzyj filmy z przykładami:

Looptrotter Monster Compressor - GO RECORDS Gianni Bini Blog - Looptrotter Review MUSIKMESSE 2014 – LOOPTROTTER MONSTER COMPRESSOR LOOPTROTTER Monster Compressor - test bębnów 02 Przygotowanie do masternigu z Looptrotter Monster compressor - Neto Grous Looptrotter Monster wideo przygotowane przez Michiel @ Nutsville Noiselabs Looptrotter Monster Compressor - GO Records Mike Fraser z kompresorem Looptrotter Monster LOOPTROTTER MONSTER - próbka audio - jak otrzymać klasyczne brzmienie Bohnama LOOPTROTTER MONSTER - próbka audio jazzowych bębnów 01