SATurAMP

Nowa wersja SA2RATE rozszerzona została o funkcję BOOST, która polega na wzmocnieniu poziomu wejściowego o 17dB. Dzięki tej funkcji SA2RATE może bezpośrednio współpracować z urządzeniami posiadającymi nominalny poziom wyjściowy -10dBV, takimi jak syntezatory, samplery, automaty perkusyjne, itp. Może być także bezpośrednio podłączony w pętlę efektów we wzmacniaczach gitarowych.

Jednocześnie SA2RATE posiada wyjście symetryczne z poziomem nominalnym +4dBu i może służyć jako przedwzmacniacz instrumentalny.

Przy sygnale wejściowym około +4dBu funkcja BOOST umożliwia ekstremalne nasycenie i przesterowanie sygnału, co zdecydowanie poszerza paletę brzmień dostępną dzięki SA2RATE.

SA2RATE jest w pełni autorską i oryginalną konstrukcją LOOPTROTTER’a. Jest zwieńczeniem wielu lat poszukiwań i badań nad zniekształceniami harmonicznymi i obróbką dynamiki sygnału dźwiękowego.

Za pomocą SA2RATE w oryginalny sposób ożywisz swoje miksy i wprowadzisz charakterystyczne, tłuste, analogowe brzmienie w cyfrowy świat rejestracji i przetwarzania dźwięku.

SA2RATE nawiązuje do brzmienia starych lampowych konsolet mikserskich i magnetofonów taśmowych. Może łagodnie wyrównywać sygnał, oraz w inteligentny sposób dodawać harmoniczne niskiego rzędu. Pełni również funkcję analogowego soft limitera. W znaczący sposób jest w stanie podnieść poziom RMS w niezwykle muzykalny i przyjazny dla ucha sposób.

Dzięki SA2RATE możesz kreować solidne i mięsiste brzmienie instrumentów już w procesie nagrywania. Możesz także obrabiać wcześniej zarejestrowane ślady i podgrupy podczas miksu. SA2RATE posiada idealnie sparowane obydwa kanały dzięki czemu chętnie stosowany jest także w procesie masteringu.

SA2RATE posiada układ preemfazy i deemfazy, co ma bardzo korzystny wpływ na obróbkę sygnału z dużą zawartością niskich częstotliwości, w szczególności bębnów i basu. Doskonale nadaje się także do ożywiania cyfrowych syntezatorów, zbliżając ich brzmienie do dawnych syntezatorów analogowych.

Źródłem inspiracji podczas pracy nad SA2RATE był układ nasycenia w Monster Compressor wykonany na lampach elektronowych. W SA2RATE udało się uzyskać charakterystyczne brzmienie lamp elektronowych wykorzystując technologię półprzewodnikową.

SA2RATE pozbawiony jest zużywających się lamp elektronowych, co w połączeniu z najwyższej jakości komponentami gwarantuje długoletnią bezawaryjną pracę.

SA2RATE jest ekstremalnie łatwy w użyciu. Poszczególne kanały posiadają dwa pokrętła:

DRIVE - głębokość nasycenia

OUTPUT - poziom wyjściowy

BOOST przełącznik - wzmacnia sygnał wejściowy o ok 17dB

Głębokość nasycenia (ilość dodawanych harmonicznych) wskazują dwie diody LED, zapalające się przy 4 i 8% THD.

Obejrzyj filmy prezentujące przykłady zastosowań:

Looptrotter Audio SA2RATE Trailer Looptrotter Audio SA2RATE - demo, mix LOOPTROTTER AUDIO SA2RATE Looptrotter Audio SA2RATE LEKTOR demo Looptrotter Audio SA2RATE Stereo Mix demo 1 Looptrotter Audio SA2RATE Virus B demo Looptrotter Audio SA2RATE instrumenty wirtualne demo 1 Looptrotter Audio SA2RATE instrumenty wirtualne demo 2 Looptrotter Audio SA2RATE - Bas demo Looptrotter Audio SA2RATE - TUBA DEMO Looptrotter Audio SA2RATE Bębny 01 OczoUchy 1 - test Sa2rate LOOPTROTTER SA2RATE TEST BĘBNÓW - METEORSOUNDjp LOOPTROTTER SA2RATE -TR-909- METEORSOUNDjp