SATurAMP

SATUR-8/24 to 24 kanałowy sumator posiadajacy 8 kanałów z analogowym nasyceniem. Konstrukcja układów nasycenia nawiązuje do brzmienia starych lampowych konsolet mikserskich i magnetofonów taśmowych.

Układ sumowania jest oryginalnym połączeniem sumowania aktywnego zrealizowanego na wzmacniaczach operacyjnych, oraz pasywnego opartego na transformatorach. Zmiksowany sygnał wzmacniany jest przez tranzystorowy przedwzmacniacz pracujący w czystej klasie A zbudowany z elementów dyskretnych, inspirowany wczesnymi układami tranzystorowymi z lat 60tych. Dodatkowo w obwodzie sumowania znajduje się układ „Magic”, który w magiczny sposób przybliża, poszerza i pogrubia cały miks, nadając żywe analogowe brzmienie.

Wszystkie wejścia 1-24 są na złączach typu DB-25. Wejścia i wyjścia Insert są na w pełni symetrycznych złączach typu Jack TRS. SATUR-8/24 posiada dwa niezależnie regulowane wyjścia symetryczne XLR.

SATUR-8/24 jest wszechstronnym i zarazem bardzo kreatywnym narzędziem do przetwarzania śladów, podgrup oraz sumowania całych sesji. Może być także stosowany w procesie masteringu.

Obejrzyj filmy prezentujące zastosowania urządzenia: