SATurAMP

Limiter EMPEROR 500 to analogowy procesor dynamiki, który w zależności od ustawień może działać jak kompresor, limiter, lub generator zniekształceń harmonicznych. Zaprojektowany został z myślą o kreowaniu oryginalnego, żywego, analogowego brzmienia instrumentów.

Limiter EMPEROR 500 jest urządzeniem kreatywnym nadającym brzmieniu mocny, analogowy charakter. Nie jest urządzeniem transparentnym. EMPEROR 500 w unikalny sposób wzmacnia odczuwalną głośność, ociepla i rozjaśnia sygnał audio, co jest zależne od ustawienia poziomu INPUT.

Sercem LimiterA EMPEROR'a 500 jest tranzystor FET odpowiedzialny za redukcję sygnału i dodawanie niewielkiej ilości harmonicznych niskiego rzędu, a jego konstrukcja inspirowana jest wczesnymi limiterami i kompresorami tranzystorowymi z lat 60tych. Ponadto Limiter EMPEROR 500 zawiera wiele autorskich rozwiązań, podpartych wieloletnim doświadczeniem w konstruowaniu procesorów dynamiki przez Looptrotter'a, co gwarantuje oryginalne i niepowtarzalne brzmienie.

Limiter EMPEROR 500 posiada dwa niezależnie pracujące filtry znajdujące się w obwodzie sterującym. Dzięki temu daje możliwość kreowania barwy dźwięku, bez żadnych niepożądanych przesunięć fazowych: przy podcinaniu niskich częstotliwości w sygnale sterującym, EMPEROR 500 zachowuje się bardziej przejrzyście i naturalnie w przypadku sygnałów o dużym natężeniu niskich częstotliwości takich jak stopa, czy gitara basowa. Uzyskać można w ten sposób zmniejszenie zniekształceń niskich częstotliwości oraz efektu pompowania; podbijając wysokie częstotliwości w sygnale sterującym EMPEROR 500 zachowa się jak analogowy de-esser, lub bardzo szybki kompresor dla jasnych, dynamicznych instrumentów.

Limiter EMPEROR 500 posiada trzy fabrycznie ustawione czasy ataku/powrotu, które nadają określony charakter brzmieniowy urządzenia:

  • FAST - najszybsze ustawienie czasu ataku i powrotu, powoduje że EMPEROR 500 zachowuje się jak limiter. To ustawienie pozwala na uzyskanie bogatego, gęstego nasycenia sygnału wejściowego;
  • MED - ustawienie to sprawia, że EMPEROR 500 zachowuje się jak szybki kompresor;
  • SLOW -to ustawienie powoduje, że EMPEROR 500 zachowuje się bardziej jak analogowy kompresor, niż limiter.

Limiter EMPEROR 500 posiada również niezależną regulację sygnału czystego DRY i przetworzonego WET. Dzięki temu możesz decydować czy tylko odrobinę podbarwisz ścieżki audio zachowując oryginalną dynamikę, czy przepuścisz sygnał przez EMPEROR 500 w 100%.

Obejrzyj filmy prezentujące przykłady zastosowań:

LOOPTROTTER  Emperor 500 na wokalu LOOPTROTTER EMPEROR 500 na gitarze basowej