SATurAMP

SAT 500 jest jednokanałowym modułem w formacie 500 z układem nasycenia, który w niezwykle muzykalny i przyjazny dla ucha sposób dodaje harmoniczne niskiego rzędu, oraz łagodnie wyrównuje sygnał. W znaczący sposób jest w stanie podnieść poziom RMS. Nawiązuje do brzmienia starych lampowych konsolet mikserskich oraz magnetofonów taśmowych.

SAT 500 posiada unikalne funkcje kształtujące zawartość harmonicznych w przetwarzanym sygnale.

Funkcja LO SAFE włącza układ preemfazy i deemfazy"zabezpieczając" najniższe częstotliwości przed przesterowaniem. Funkcja ta jest bezcenna zwłaszcza w przypadku instrumentów z dużą zawartością niskich częstotliwości takich jak bas, stopa, grupa bębnów lub cały miks.

Funkcja BAND SPLIT dzieli całe pasmo na dwa zakresy częstotliwości. Dzięki tej funkcji nasycane są tylko niskie częstotliwości znajdujące się poniżej punktu podziału. Wysokie częstotliwości znajdujące się powyżej punktu podziału w niezmienionej formie miksowane są z sygnałem nasyconym. Funkcja ta doskonale sprawdza się przy „pogrubieniu” brzmienia instrumentów bez słyszalnego efektu nasycenia w wyższych częstotliwościach. Do wyboru są trzy częstotliwości podziału – 800Hz, 2kHz i 6kHz.

Głębokość nasycenia jest płynnie regulowana gałką DRIVE. SAT 500 posiada niezależną regulację sygnału czystego DRY i przetworzonego WET.

Głębokość nasycenia (ilość dodawanych harmonicznych) wskazują dwie diody LED, zapalające się przy 4 i 8% THD.

Obejrzyj filmy prezentujące zastosowania urządzenia:

LOOPTROTTER SAT500 na grupie bębnów 01 LOOPTROTTER SAT500 na gitarze basowej 01 LOOPTROTTER SAT500 na basie granym techniką slap 01